owady w drewnie

Zwalczanie szkodników drewna

owady w drewnie

Zwalczanie szkodników drewa

Zwalczanie szkodników drewna jest jednym z najtrudniejszych zabiegów. Niektóre gatunki są odporne na stosowane środki chemiczne, inne na wysoką bądź niską temperaturę. Dlatego też z punktu widzenia firm zajmujących się walką z tymi szkodnikami/owadami, jest nie lada wyzwaniem całkowite pozbycie się owych insektów. Jednak każdy drewnojad ma swoje słabe strony. Na przykład Kołatek Domowy czy Spuszczel Pospolity są szczególnie wyczulone na wysoką temperaturę, dlatego do walki z nim można jest stosować nagrzewanie drewna do temperatury od 56°C do 60°C.

Zwalczanie szkodników drewna metoda termiczną

Drewno można osuszać (dezynsekcja termiczna) na dwa sposoby:
Pierwszym z nich może być tzw. sposób objętościowy. Stosuje się go na dużych powierzchniach, np. halach, magazynach itp.

Metoda mikrofalowa w zwalczaniu szkodników drewna

Drugim z nich jest natomiast sposób punktowy. Charakteryzuje się tym, iż działa tylko na pewnym, małym obszarze, np. część mebli, deski, podłogi drewniane itp. urządzeniem emitującym mikrofale (dezynsekcja mikrofalowa)

Jednak chcąc w przyszłości uniknąć kłopotu z niechcianymi lokatorami, najlepiej jest zastosować metodę dezynsekcji termicznej  lub dezynsekcji mikrofalowej, zanim wprowadzimy i zamontujemy elementy drewniane u siebie w domu. Wtedy można mieć pewność, że szkodniki/owady nie zasiedlą podłóg, więźby dachowej czy mebli.

Dodatkowo należy także pamiętać, że warto jest użyć impregnatów, których zadaniem jest ochrona drewna przed szkodnikami. Najważniejszymi elementami drewnianymi, które należy zabezpieczyć właśnie impregnatem, są przede wszystkim elementy dachowe, schody oraz podłogi (zwłaszcza parkiety).

Zwalczanie larw szkodników drewna

Kiedy jednak po mimo prób, szkodniki zaatakują drewno w domu bądź mieszkaniu, wtedy należy zgłosić się do firmy, która na co dzień zajmuje się usuwaniem tego typu owadów np. firmy Corneco.  Aby pozbyć się ich na dobre, najważniejsze jest zachować systematyczność i konsekwencję swojej pracy. Wszystkie kanaliki stworzone przez szkodnika należy dokładnie zakleić, ale przed tym, poprzez otwór, wprowadzić środki chemiczne, które mają za zadanie odstraszyć je i zwalczyć. Nie można dopuścić do sytuacji, w której owad opuści swoje chodniki, gdyż w takim przypadku może zaatakować inne drewniane przedmioty i elementy konstrukcyjne. Niestety, przeprowadzenie tego typu operacji jest czasochłonne oraz względnie trudne, nawet dla doświadczonego specjalisty. Największym problemem są przede wszystkim larwy szkodników drewna. Są one wyjątkowo wytrzymałe na różne temperatury oraz podawane im środki chemiczne. Dodatkowo, to właśnie larwy przynoszą największe straty, gdyż (spośród wszystkich stadiów) żerują najdłużej, co za tym idzie, przynoszą bardzo duże straty.

larwy w drewnie - corneco

Chcąc uchronić się przed szkodnikami drewna takimi jak spuszczel czy kołatek, trzeba przestrzegać podstawowych zasad higieny drewna i drewnianych konstrukcji – prawidłowa impregnacja oraz osuszanie w wysokiej temperaturze przez wyspecjalizowane przedsiębiorstwa.

Firma zwalczająca szkodniki drewna

Firma CORNECO jest liderem w zwalczaniu szkodników drewna. Jakość usług i bezkonkurencyjna skuteczność jest tego wizytówka od wielu lat. Propozycją Corneco jest szeroki wachlarz usług, dostosowanych indywidualnie do potrzeb każdego klienta. Gwarancją jakości jest również wykwalifikowana kadra pracowniczą oraz najwyższej klasy środki stosowane do walki ze szkodnikami drewna.

TAGI: Szkodniki drewna, Owady w drewnie, robaki gryzące drewno,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *