Występowanie Kornika

usuwanie kornika

Występowanie kornika

skąd są korniki?

Powszechnie uważa się, że korniki są jednymi z najczęściej spotykanych szkodnikamów drewna. Osoby nieposiadające odpowiedniego doświadczenia i wiedzy zakładają, że korniki są grupą owadów atakującą również elementy drewniane, budynki z drewna, ramy obrazów, futryny i rzeźby drewniane oraz inne ważne elementy konstrukcyjne drewna. Taka diaangoza, że korniki wygryzają podłużne chodniki w naszych meblach lub konstrukcji jest błędem. Podstawowymi szkodnikami, które dokonują tego typu uszkodzeń mających wpływa na estetyczny wygląd elementów drewnianych oraz na nośność i wytrzymałość drewna są: spuszczel pospolity i kołatek domowy.

Te dwa gatunki drewnojadów są wstanie doprowadzić do zniszczenia budynku, dachu lub ważnych eksponatów muzealnych w bardzo krótkim czasie. Tylko szybka reakcja odpowiednio wyspecjalizowanej firmy jaką jest Corneco sp. z o.o. pozwoli na uniknięcie niepotrzebnych strat oraz zapewni 100% bezpieczeństwo podczas wykonywania zabiegu. Jak również można się domyślić korniki nie wiele mają wspólnego z szkodnikami przedstawionymi powyżej, z którymi należy walczyć!

Same korniki najchętniej wybierają drzewa, a nie elementy wykonane z tego materiału. W zależności od gatunku kornika wybierze on odpowiednio: chore drzewo lub przewrócone albo uszkodzone z powodu innych czynników. Szczególnym przysmakiem tych insektów jest świerk pospolity nie gardzi również jodłą, sosną, modrzewiem i limbą.

Zaatakowane drzewo prowadzi własną walkę z szkodnikiem z rodziny kornikowatych za pomocą zalepiania otworów wydrążonych w drzewie żywicą. Drzewa, które nie są w żaden sposób chore, uszkodzone są wstanie poradzić sobie z tym problemem inaczej jest z chorymi, co doprowadzi w dłuższym rozrachunku do ich całkowitego zniszczenia i obumarcia.