fumigacja domu

Fumigacja domu – Technologia, zalety i koszty gazowania domu

Co to jest fumigacja domu?

Fumigacja domu nazywana inczaczej gazowaniem to jedna z metod na zwalczanie szkodników drewna w drewnianych elemantach domu. Podczas fumigacji stosuje się silnie toksyczny gaz, który wnika głęboko w drewno zabijają szkodniki znajdujące się w nim. Gazem stosowanym do fumigacji domów jest fosforowodór PH3, a sam zabieg fumigacji domu wymaga wcześniejszego zabezpieczenia budynku. Fumigacja domu, kościoła czy też innych obiektów może być wykonywana tylko przez specjalistów z odpowiednim przeszkoleniem i certyfikatem.

Jak przeprowadza się fumigację domu?

Fumigacja domu to zabieg, który przeprowadza się 3 etapowo i może trwać od 7 nawet do 21 dni. Czas wykonania zabiegu w wielu wypadka zależy od wymiarów budynku, jego kubatury i pogody podczas wykonywania zabiegu fumigacji domu. Etapy fumigacji możemy podzielić na:

  • Zabezpieczenie obiektu – etap ten polega na zabezpieczeniu domu odpowiednia folią oraz elementami zabezpieczającymi wydostawanie się gazu poza budynek. Etap ten może trwać od jednego do kilku dni.
  • Gazowanie domu – na tym etapie pracownicy wprowadzają do budynku fumigant jakim jest fosforowodór oraz zamykają obiekt na określony czas. Po przeprowadzeniu tego etapu nie ma możliwości wejścia już do domu.
  • Odwietrzenie i zdjęcie zabezpieczeń – W tym etpaie przeszkoleni pracownicy przeprowadzają odwietrzanie obiektu mierząc stężenie gazu odpowiednimi miernikami a następnie demontują z domu elementy zabezpieczające. Po przeprowadzeniu odwietrzenia dom zostaje oddany do użytku.

Zalety fumigacji domu

  • Fumigacja domu nie powoduje odbarwień drewna ani jego uszkodzeń.
  • Fumigacja domu jest jedną z najskuteczniejszych metod zwalczania szkodników (Przy profesjonalnie przeprowadzonej usłudze zabieg daje 100% skuteczności pozbywając się “korników”).
  • Gazowanie domu likwiduje wszystkie rodzaje szkodników (spuszczel pospolity, kołatek domowy, itp.) w różnych stopniach rozwoju (zwalczane są larwa jak i chrząszcze owada).
  • Podczas gazowania domu fumigant (gaz) dociera nawet do najdalszych i trudno dostępnych miejsc w domu.

Ile kosztuje fumigacja domu?

Cena fumigacji domu zależy od wielu elementów takich jak wielkość domu, kubatura, rodzaj zabezpieczeń jakie trzeba zastosować oraz ilość gazu, która zostanie zurzyta podczas gazowania domu. Ważnym aspektem, który także wpływa na cenę fumigacji domu jest jego wysokość oraz konieczność użycia dodatkowego sprzętu do zabezpieczenia obiektu.

Jak się pozbyć korników metodą fumigacji?

Szkodniki drewna “korniki” to częsty problem w drewnianych domach tych nowych jaki i starych. Często problem ten występuje w murowanych domach z drewnianą więźbą dachową, która nie była wcześniej odpowiednio zaimpregnowana. Najprostszym sposobem na pozbycie się szkodników drewna jest użycie metody fumigacji, która daje gwarancję skuteczność.

W tym celu należy zgłosić się do odpowiedniej firmy zajmującej się fachowo zwalczaniem szkodników drewna. Jedną z takich firm na Polski rynku jest firma Corneco świadcząca usługi zwalczania szkodników drewna od 2015 roku.

zwalczanie drewnojadów

Corneco Sp. z o.o.
Aleje Jerozolimskie 81, 02-001 Warszawa
Tel.: +48 533 351 157,
E-mail: biuro@corneco.pl

zwalczanie korników firma